W nowy sezon ze zmianami. Kiedy start rozgrywek?

Nadal trzy zespoły z terenu naszej Gminy będą ją reprezentować w klasie okręgowej. Zmiana polega jedynie na tym, że Karolinę w tym gronie zastąpił Darbor.

Bolesławiczanie w świetnym stylu zdobyli promocję z klasy A zostawiając w tyle solidnie grające rezerwy Bielawianki Bielawa. Razem z Darborem w okręgówce zagra Venus Nowice (najlepszy gminny zespół poprzedniego sezonu) oraz Grom Witków, który nie wypadł najlepiej w rundzie wiosennej choć uniknął spadku.

Karolina po dziewięciu latach wraca do klasy A. Wystąpi najprawdopodobniej w grupie skupiającej przede wszystkim zespoły z Dzierżoniowa, Świdnicy i ich najbliższych okolic.

W klasie B powinno obejść się bez niespodzianek i w gronie drużyn tam występujących najpewniej będą: Tęcza Bolesławice, LKS Piotrowice i Sparta Przełom Pastuchów.

Zgodnie z opublikowanym przez DZPN ramowym terminarzem na sezon 2021/22 rozgrywki klasy okręgowej i klasy A rozpoczną się w weekend 14-15 sierpnia. Piłkarze w klasie B wybiegną na boisko w tym samym terminie bądź dwa weekendy później. Jest to uzależnione od ilości zespołów w danej grupie.

Foto: fanpage Darbor Bolesławice

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz