Minister Pracy, Rodziny i Polityki Społecznej w ZPS Karolina

Dziś (8 czerwca) do ZPS Karolina zawitała Minister Pracy, Rodziny i Polityki Społecznej Pani Marlena Maląg.

W poniedziałkowe przedpołudnie w ramach regionalnych spotkań z przedsiębiorcami, którzy otrzymali wsparcie z tarczy antykryzysowej, do ZPS Karolina zawitała Minister Pracy, Rodziny i Polityki Społecznej Pani Marlena Maląg.

Podczas spotkania rozmawiano o tym, jak narzędzia, które zostały zaprojektowane dla przedsiębiorców są odbierane przez nich samych i czy tarcza antykryzysowa chroni firmy przed problemami wywołanymi przez pandemię koronawirusa.

Minister nadmieniła, że Zakład Porcelany Stołowej Karolina złożył wniosek o przyznanie blisko 2,5 miliona złotych wsparcia z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. Oprócz tego podkreślała, że Ministerstwo udowodniło wielokrotnie, że programy społeczne take jak 500+ czy Dobry Start wpłynęły na poprawę sytuacji materialnej rodzin, zwłaszcza w tym trudnym okresie pandemii.

W spotkaniu uczestniczyli Prezesi ZPS „Karolina” Pan Józef Dziedzic oraz Grzegorza Mechla, którzy oprowadzali Panią Minister po zakładzie, a także Wiceminister Klimatu Pan Ireneusz Zyska, Wicewojewoda Dolnośląski Pan Jarosław Kresa, Poseł na Sejm RP Pan Marcin Gwóźdź, radna wojewódzka Pani Ewelina Szydłowska i burmistrz Grzegorz Grzegorzewicz.

info, foto: Twitter Ministerstwa Pracy, Rodziny i Polityki Społecznej

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz