Derby gminne w Piotrowicach. Karolina wraca na Sportową.

Drużyna z Jaworzyny po dwóch z rzędu meczach wyjazdowych zagra przed własną publicznością. Przed Gromem daleki wyjazd do Kotliny Kłodzkiej. W klasie B kibice będą mieli okazję obejrzeć kolejne gminne derby.

Karolina po dwóch tygodniach wraca na swoje boisko. Tym razem rywalem jaworzynian będzie szósta LKS Bystrzyca Górna. W ostatnich trzech meczach goście zgromadzili sześć punktów. Karolinie w tym samym czasie nie udało się zdobyć żadnego.

Daleki wyjazd przed Gromem. Witkowianie w Kudowie podejmą tamtejszego Włókniarza. Gospodarze sa sklasyfikowani na 11 miejscu w tabeli a w ostatnich trzech kolejkach zdobyli punkt po remisie z Nysą Kłodzko.

Kolejne derby gminne przed nami. W najbliższą niedzielę w Piotrowicach LKS podejmie Tęczę Bolesławice. Obie drużyny w tabeli dzielą trzy punkty (piotrowiczanie zajmują siódme miejsce natomiast bolesławiczanie 10.).

Wicelider rozgrywek klasy B Venus będzie gościć rezerwy Cukrownika Pszenno. Goście w rundzie wiosennej zdobyli sześć punktów natomiast nowiczanie siedem. Drużyna z naszej gminy traci dwa punkty do lidera.

Przedostatnia Sparta Przełom Pastuchów zagra jako gospodarz z notowaną dwa miejsca wyżej Błyskawicą Kalno. Goście na wiosnę zdobyli cztery a gospodarze jeden punkt.

Plan gier na weekend:

Venus Nowice – Cukrownik II Pszenno (sobota, 16:00),
MKS Karolina – LKS Bystrzyca Górna (sobota, 17:00),
LKS Piotrowice – Tęcza Bolesławice (niedziela, 11:00),
Sparta Przełom Pastuchów – Błyskawica Kalno (niedziela, 14:00),
Włókniarz Kudowa Zdrój – Grom Witków (niedziela, 17:00).

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska